Mide Botoksu

Mide botoksu uygulaması

Botoks  Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen botulinum nörotoksin tip A dan yapılır ve proteindir. Uygulandığı bölgedeki sinir uclarına madde yerleşir asetil kolinin tutarak kasların hareketleri belirli süre durdudur.

Mide botoksu, endoskopik olarak uygulanan, midenin iştah ve açlık üzerinde etkili olan sinir(Ghrelin) ve kaslarını geçici olarak etkisiz hale getirmeyi amaçlayan bir obezite tedavi yöntemidir.

Uygulama günübirlik işlem olup ortalama 15-20 dakika sürer. 

Mide kaslarının kasılma yeteneğini kaybetmesi nedeniyle midenin boşalması gecikir, besinlerin midede daha uzun süre kalması sayesinde tokluk süresi uzar, daha az gıdayla daha kolay doyulur ve kilo kaybedilir.

Mide botokosu  etkisini uygulamadan 3-7 gün sonra, iştahta ve açlık hissinde azalma görülmesi ile başlar ve etkisi ortalama 4-6 ay süreyle devam eder.

Mide botoksu özellikle, zayıflama diyeti programlarına uymakta ve düzenli egzersiz yapmakta zorlanan, obeziteye bağlı sağlık sorunları olup diyetle kilo vermede sürekli başarısız olan kişiler için devrim niteliğinde bir tedavidir. 

Mide botoksu uygulamasının kalıcı yan etkisi  yoktur. Obezite tedavisinde başarı oranları yüksek olan güvenilir bir yöntemdir. Hasta, uygulamadan 1-2 saat sonra yürüyerek hastaneden ayrılabilmektedir. 

Randevu Al

Op.Dr. Cem Güçlü

Adres : Lider Centro Mansuroğlu mahallesi 1593/1 sok. No:4 B Blok Kat:7 Daire:70 İzmir
GSM: +90501 122 32 50
E-posta: [email protected]

Ücretsiz ön görüşme için formu doldurun sizi arayalım.